Žaizdrių bendruomenės projektas „Gyvenu estetiškoje ir darnioje aplinkoje“

sodas2

2018 12 05
SODAS – tai vieta, kur susitinka gamta ir žmogaus dvasia, kur vyksta kūryba ir kiekvienas gali pasijusto Kūrėju sodininku”. Tokia citata pirmąjį žiemos sekmadienį prasidėjo Žaizdriečių kelionė į savo svajonių sodą, kurį seminaro forma vedė Sodo meno avilio lektorė Eurika.
Baigiantis megtams, Žaizdrių bendruomenė dalyvavo pusmetį brandintame aplinkos tvarkymo projekte : „Gyvenu estetiškoje ir darnioje aplinkoje“, kuris vyko žiemiško grožio aplinkoje, sodyboje ant ežero Ilgai kranto.
Bendruomeninis projektas apėmė du prioritetus: Mokausi, tobulėju ir kuriu darnią ir jaukią aplinką.
Įgyvendinant pirmąjį projekto etapą – Žaizdrių bendruomenės nariai rinkosi į aplinkos tvarkymo seminarą „Sodo menas“ ir kartu su „Sodo meno avilys“ lektore mokėsi darnios ir gražios aplinkos kūrimo subtilybių, studijavo kiemų ir sodų apželdinimo taisykles, apžvelgė tendencijas, analizavo apželdinimo projektų pavyzdžius, kūrė idėjas saviems apželdinimo projektams. Seminare išgirdome puikių idėjų, kaip parinkti derančius aplinkoje ir vienas prie kito augalus, derinti spalvas, formas, kaip parinkti mūsų regionui tinkančias augalų rūšis, kad jų priežiūra būtų kuo paprastesnė, o rezultatas džiugintų ir skatintų geras emocijas ir kūrybos džiaugsmą.
Seminaro laikas prabėgo lyg vienu įkvėpimu. Bedruomenės nariai neskubėjo skirstytis ir prie užkandžių stalo dalinosi mintimis apie savo aplinkos grąžinimą, jau projektuodami pavasario darbus savo sode ir gėlynuose.
Antruoju projekto etapu, Žaizdrių bendruomenė įsigyjo dar vieną lauko treniruoklį skirtą Žaizdrių laisvalaikio zonai. Lauko treniruoklis- skirtas krūtinės ląstos, bei pečių linijos raumenų grupėms treniruoti, papildys aktyvaus laisvalaikio leidimo zoną , bei skatins Žaizdrių gyventojus laisvalaikį leisti sportuojant.
Treniruoklis isigytas ir pavasarį bus sumontuotas Žaizdrių laisvalaikio ir poilsio zonoje.

Projektas vykdytas iš LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšų, skirtų Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo 2.3 priemonės „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Prašom, įveskite ženklus iš CAPTCHA paveikslėlio į įvedimo langelį

Įveskite raides matomas paveikslėlyje

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>